برگزاری نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق تولید در کنار نمایشگاه الکامپ

در راستای رخداد ایران هوشمند و حضور سران کشور های روسیه، ترکیه، آذربایجان،ارمنستان و قطر همچنین مدیران برخی شرکت های خارجی، این نمایشگاه به همت وزارت صنعت معدن و تجارت و سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و با همکاری اتحادیه صادر کنندگان خدمات فنی مهندسی، مشاوران و پیمانکاران صنعت مخابرات ایران ( مپتا )برگزار گردیده است.

رئیس اتحادیه صادرکنندگان صنعت مخابرات ایران:

نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید گامی در راستای اقتصاد مقاومتی است.

نمایشگاه «فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات » صبح پنجشنبه 27 تیر در محل سالن 18 نمایشگاه بین‌المللی تهران با حضور اعضای سندیکای صنعت مخابرات ایران و اتحادیه صادرکنندگان خدمات فنی مهندسی ، مشاوران و پیمانکاران صنعت مخابرات ایران شروع به کار کرد.

در افتتاحیه این نمایشگاه، رضا رحمانی، وزیر صمت گفت: همه ما باید باور کنیم که "ما می‌توانیم"، خودباوری آن چیزی است که همواره در فرمایش‌های موکد امام راحل و مقام معظم رهبری بوده و هست و ما باید در جهت آن حرکت کنیم.

وی بیان کرد : اقتصاد مقاومتی، شرکت‌های دانش‌بنیان و بهره‌وری در گرو تولید و صنعت و واحدهای صنعتی است و صنعت برای توسعه واقعی و برای پرواز به دو بال فناوری و صادرات نیاز دارد.

محمدباقر عالی، رئیس هیات عامل ایدرو، نیز در افتتاحیه این نمایشگاه گفت: این نمایشگاه نیاز محور، یکی از مهمترین نوآوری‌های صنعتی و علمی کشور در نیم قرن اخیر است.

وی افزود نمایشگاه فرصتهای ساخت داخل و رونق تولید قرار است بیش از ۲ هزار نیاز بخش صنعت و معدن را جمع‌سپاری کند که در راستای اقتصاد مقاومتی و مقابله عملی با "بی‌هنری تحریم‌ها" است.

نمایشگاه با هدف ارائه نیازمندی‌های صنایع کشور در گروه‌های هدف که از طریق واردات تأمین می‌شده است، برگزار می‌شود و آنچه این نمایشگاه را از دیگر نمایشگاه‌ها متمایز می‌کند، عرضه به جای نمایش دستاوردهاست که توسط مجری نمایشگاه (ایدرو) که با همکاری مجموعه‌های مختلف وزارت صنعت، معدن و تجارت و به ویژه مدیر کل برق و الکترونیک وزارت صمت، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری ، صندوق نوآوری و شکوفایی ، صندوق‌های حمایتی و همچنین در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات با همکاری سندیکای صنعت مخابرات ایران و اتحادیه صادرکنندگان خدمات فنی مهندسی ، مشاوران و پیمانکاران صنعت مخابرات ایران برنامه ریزی شده است.

فرامرز رستگار، دبیر سندیکای صنعت مخابرات ایران نیز با اشاره به حضور هفت اپراتور بزرگ ارتباطی کشور در نخستین نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید، گفت: این شرکت‌ها که از متقاضیان اصلی تجهیزات و نرم افزار مخابراتی هستند، ضمن هماهنگی با اداره صنایع برق و الکترونیک وزارت صمت نیارمند‌های فناورانه خود را در حوزه تحقیق و همچنین تولید به معرض دید عرضه‌کنندگان و تامین‌کنندگان قرار می‌دهند.

همچنین دکتر داوود ادیب، رئیس اتحادیه صادرکنندگان صنعت مخابرات ایران، ضمن تشکر از وزارت صمت و ایدرو و تلاش‌های قابل تقدیر مهندس رستگار( دبیر سندیکای صنعت مخابرات ایران ) ، مهندس گردان (مدیر کل دفتر برق و الکترونیک وزارت صمت ) و همچنین هیات مدیره اتحادیه و فعالان اقتصادی این حوزه که در این نمایشگاه حضور پیدا کردند ، این نمایشگاه را در نوع خود بی‌نظیر خواند.

گفتنی است که وزیر صمت پس از افتتاح نمایشگاه به همراه هیات همراه و تعدادی از نمایندگان مجلس از جمله مهندس فیضی نماینده استان اردبیل و نیز دکتر بهمن حسین‌زاده، مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران، از سالن 18بازدید به عمل آورده و در جریان اخرین دستاوردها و همچنین نیازمندی‌های شرکت‌ها و اپراتورهای حوزه مخابراتی کشور قرار گرفتند.

این نمایشگاه فرصت کم‌نظیری برای کارآفرینان داخلی برای همکاری با صنایع فرادستی بوده و با هدف ارائه نیازمندی‌های صنایع کشور در گروه‌های هدف که از طریق واردات تأمین می‌شده است، برگزار می‌شود و آنچه این نمایشگاه را از دیگر نمایشگاه‌ها متمایز می‌کند عرضه به جای نمایش دستاوردها است.

نکات مهم این نمایشگاه حضور ستاد برگزاری نمایشگاه بین‌المللی فناوری اطلاعات و ارتباطات کربلا در سالن 18 بود که مورد استقبال فراوانی قرار گرفته است.مهندس تکبیری مجری نمایشگاه بینالمللی کربلا توضیحات مفصلی درباره برنامه‌های ستاد برگزاری نمایشگاه کربلا برای این رویداد مهم را برای برای بازدیدکنندگان مطرح کرد.

تکبیری عنوان کرد: این اطلاعات حاصل بررسی‌های میدانی است که از شهرهای مختلف کشور عراق به دست آمده است و حضور شرکتهای حوزه ICT در نمایشگاه کربلا و ارائه توانمندی‌های صادراتی آن‌ها می‌تواند گام موثری برای به ثمر نشستن اهداف فعالان این حوزه باشد.

تکبیری همچنین عنوان کرد که کالاهای قابل ارائه در نمایشگاه کربلا را شامل کلیه کالاها و خدمات مرتبط به حوزه ICT از جمله ارتباطات ماهواره ای، نرم افزار شبکه، خدمات اینترنت، اپلیکیشن، سخت افزار، دوربین مداربسته، فناوری فیبر نوری، هوش مصنوعی، فن آوری تبلیغات، حمل و نقل هوشمند، سوئیچ شبکه و .... است.

نکبیری افزود که بازدیدکنندگان عراقی نمایشگاه کربلا، جمع کثیری از مسئولان عتبات عالیات عراق، اتاق‌های بازرگانی عراق، مراکز دولتی استان‌های بابل و کربلا، مسئولان بخشهای ایرانی حاضر در عراق، هیات‌های سرمایه‌گذاری کربلا و دیگر استان‌ها، وزارت کشور، وزارت صنایع، وزارت دفاع، وزارت اتصالات، وزارت آموزش و پرورش، وزارت حمل و نقل، وزارت عالیه، وزارت نفت، وزارت زارعه، پلیس، استخبارات، اپراتورهای موبایل (آسیا سل، اثیر، امنیه، کورک، عراق سل)، بانک‌ها، بیمارستان‌ها، دانشگاه‌ها، هتل‌ها، شرکت‌های اینترنتی، شرکتهای امنیتی، شرکت‌های خصوصی، شهرداری‌ها، استانداری‌ها، پایانه‌های حمل و نقل، فرودگاه ها و ... خواهند بود.

لازم به توضیح است که نمایشگاه بین‌المللی کربلا با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، معاونت علمی ریاست جمهوری از شرکت‌های دانش‌بنیان و فن‌آور در بازه زمانی 28 لغایت 31 مرداد 98 برگزار خواهد شد.

نخستین نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید از تاریخ ۲۷ تا ۳۰ تیر ماه جاری در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران دایر خواهد بود.

 

 

شرکت عصر ارتباطات بیـن الملل پارس کار (ایکاسـت) دارای پروانه ارائه خدمات ارتباطات ماهواره ای(SAP) از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و دارای بیش از 13 سال سابقه در این زمینه، شما را به بازدید از غرفه و محصولات جدید این شرکت در اولین نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق تولید در محل دائـمی نمایشگاه های بین المللی تهران، سالن 18 غرفه 20 دعوت می نماید.

پیشاپیش حضور شما را در غرفه این شرکت خیر مقدم عرض می نماییم.

عصر ارتباطات بین الملل پارس کار 2015-2007 ، شماره پروانه 100/413